JSMin: Unterminated String at byte 396: '
JSMin: Unterminated String at byte 403: '
JSMin: Unterminated String at byte 1789: '
jedálenské stoly z masívneho dreva

Prečo si kúpiť drevený jedálenský stôl?

Uverejnené: máj 12, 2021 | Autor: Ján Gašperík
Prečo si kúpiť drevený jedálenský stôl?

Prečo si kúpiť masívny jedálenský stôl?

Zariaďujete kuchyňu, či jedáleň a neviete si vybrať z toho množstva ponúkaných jedálenských stolov? Uvažujete nad kúpou stola z masívu? Výborný nápad. Masívny jedálenský stôl nielenže vyzerá skvelo, ale poskytuje aj množstvo ďalších výhod, ktoré si zamilujete.

Premýšľate nad masívnym stolom? Robíte dobre. Masívny jedálenský stôl vyzerá v kuchyni skvelo. Poskytuje taktiež ďalšie výhody, vďaka ktorým si ho zamilujete. Masívny nábytok je trendom už zopár rokov. Niet sa ani čomu čudovať. Nielenže dobre vyzerá, ale je aj kvalitný a vydrží roky.

Každá kuchyňa je iná, no všetky majú niečo spoločné. V každej sa nachádza jedálenský stôl. Pri ňom jeme, rozprávame sa alebo sa stretávame s rodinou. Je to teda pomerne intímne miesto. Každý stôl by mal vysielať príjemnú atmosféru. Je dominantou kuchyne a priťahuje pozornosť. Jedným z nich je stôl z masívu. 

 

zdroj:www.reborn-w.sk

Prečo je masívny jedálenský stôl tak obľúbený a aké sú jeho výhody? 

Vysoká odolnosť jedálenského stola 

Prvou, zaručene najväčšou výhodou je vysoká odolnosť masívu. Pre mnohých sú vstupné náklady na takýto kus nábytku príliš vysoké. Nechcú investovať do stola stovky eur. Radšej teda siahnu po lacnejšej alternatíve. Pravdou však je, že lacnejšia alternatíva nebýva vždy omnoho lacnejšia. Má tiež ďalšiu nevýhodu a tou je, že takýto stôl po pár rokoch vymeníte. Materiály ako drevotrieska alebo laminát nie sú tak odolné. 

Naopak, ak zainvestujete do masívu, môžete si byť istí, že vám vydrží 15 – 20 rokov. Niekedy aj viac. Dôvodom sú kvalitné dreviny použité pri jeho výrobe.  Z domácich sú to najmä dub, orech, buk, jaseň, borovica a smrek. Najčastejšie využívané exotické druhy drevín sú napr. palisander, akácia alebo mango.

zdroj:www.reborn-w.sk

Príjemná atmosféra domova

Vždy, keď sa hovorí o zariaďovaní domu alebo bytu,  spomína sa povestné „teplo domova“. To vyžarujú dobre zariadené domy. Pod slovným spojením “dobre zariadené”  máme na mysli správny výber materiálov. Masív je 100 % prírodný materiál. Ide teda o čisté drevo. Do domácnosti si prinášate kúsok prírody. 

Treba však pripomenúť, že drevo sa dá skombinovať a vyzerá skvelo a moderne aj s inými materiálmi. Tými najlepšími kombináciami sú drevo a kov alebo drevo a sklo. 

 

zdroj:www.reborn-w.sk

Jednoduchá starostlivosť

Mnohí ľudia pred kúpou dreveného kúsku do domácnosti váhajú, myslia si totiž, že starostlivosť oň je náročná. Nie je to však pravda. Starostlivosť o masívny jedálenský stôl je jednoduchá. Treba však vedieť, ako na to. Základom je správna vlhkosť. Aj keď to často v kuchyni nejde ovplyvniť, pokúsiť sa o to môžete. Najlepšia vlhkosť pre masív je 40 – 60 %. Teplota vzduchu zas okolo 20 °C. 

Na utieranie masívneho jedálenského stola postačí obyčajná mäkká handrička. Tú používajte buď suchú, alebo jemne navlhčenú. Vyhnite sa príliš mokrým materiálom. 

Raz za čas stôl preleštite pomocou prostriedkov určených na leštenie dreva. Na trhu ich už dnes nájdete naozaj dostatok. Leštenie stačí opakovať párkrát za rok. Občas sa však stane, že stôl stratí lesk skôr. Leštenia sa nebojte. V tomto prípade ho opakujte častejšie. 

 

zdroj:www.reborn-w.sk

☺ Vedeli ste, že … 

Nepríjemný škrabanec sa dá z dreva odstrániť? Stačí, ak stavíte na dužinu vlašského, pekanového alebo para orecha. Tým potrite škrabanec. Olej nachádzajúci sa v orechu vie škrabanec zamaskovať.

 

Masívny jedálenský stôl je zaručený nestarnúci trend 

Tak, ako sa mení móda, tak sa neustále menia aj trendy v bývaní a zariaďovaní interiéru. Jeden rok je určitý štýl populárny, no ďalší rok už nie. Masív je však v interiéri niečo, ako koža v obliekaní. Nikdy nevyjdú z módy. Vždy sú a budú trendy a vyzerajú dobre. Tí, ktorí stavia na drevo, vedia, čo robia. Zariaďujú si totižto svoju domácnosť na dlhé roky. Je viac ako pravdepodobné, že po desiatich rokoch bude vaša kuchyňa stále trendy. A to len vďaka jedálenskému stolu z masívu

 

zdroj:www.reborn-w.sk

Jedinečnosť každého jedálenského stola

Prirodzenosť je to, čo dnes letí. A masív je práve jedným z takýchto materiálov. Pri ňom rozhodne zabudnite na dokonalosť. Každý kúsok je iný a jedinečný. Má svoje nedokonalosti, no práve tie ho robia zaujímavým. Každý masívny stôl má unikátnu vnútornú štruktúru. To znamená, že doma máte jedinečný kúsok. Na svete nie je nikto, kto by mal rovnaký stôl.

 

zdroj:www.reborn-w.sk

Viaceré farebné prevedenia

Drevo síce neponúka celú paletu farebného prevedenia ako napr. ružová, zelená či žltá. Rozhodne však ponúka rôzne prirodzené odtiene dreva. Každé druh dreva je typický svojou farebnosťou napr. dubu patria svetlejšie odtiene, naopak orech je vždy v tmavších farbách. Vyberáte si tak z viacerých alternatív. Samozrejme existuje aj možnosť morenia drevného materiálu do požadovaného farebného prevedenia, aj keď za nás je vždy prirodzená farba tou najlepšou voľbou.  Masív patrí medzi najkvalitnejšie materiály v interiéri. Je síce drahší, no vydrží roky. Vaša investícia sa vám tým pádom vráti.

 

zdroj:www.reborn-w.sk

Rady na záver

  •          Pri ošetrovaní myslite na povrchovú úpravu. Každé drevo ju má inú a od toho sa odvíja tiež samotné čistenie či leštenie. Pred kúpou produktov si zistite, aký typ máte vy. 
  •          Masívny jedálenský stôl je odolný a vydrží roky. To, čo mu však škodí, je príliš mokrý predmet. Predtým, ako položíte pohár alebo tanier na stôl, skontrolujte, či nie je mokrý. 

Komentáre (0)

Žiadne komentáre

Pridať komentár

Pre pridanie komentáru musíte byť prihlásený.

Naposledy zobrazené

Žiadne produkty
Porovnať 0