JSMin: Unterminated String at byte 396: '
JSMin: Unterminated String at byte 403: '
JSMin: Unterminated String at byte 1789: '
stojany na víno

Stojany na víno - dizajnové handmade kúsky

Uverejnené: mar 24, 2021 | Autor: Ján Gašperík
Stojany na víno - dizajnové handmade kúsky

Stojany na víno – dizajnové handmade kúsky

 

Jednoduché a praktické stojany na víno, ale tiež rôzne poschodové regály, či netradičné originálne stojany na víno sa postarajú o uloženie fliaš tohto obľúbeného nápoja. Na trhu momentálne nájdeme široký sortiment stojanov vhodných nielen do priestorov pivnice, ale tiež do kuchyne či obývačky. Mnohé dizajnové stojany na víno majú totiž aj dekoratívnu funkciu. Štýlové stojany môžu pokojne tvoriť doplnok interiéru a milovníci vína si tak môžu dobrú fľašu vychutnať aj na pohľad, aj na chuťových pohárikoch.

Dizajnové stojany na víno nástenné (zdroj: pinterest.com)

Moderný stojan na víno

Hodí sa do každého moderného interiéru. Môže byť vyrobený z rôznych materiálov, či už z vysoko lešteného hliníka alebo z dreva. Stojan na víno je v súčasnosti vkusným a žiadaným doplnkom, ale aj drobným kusom nábytku. Moderný dizajn sa totiž nevylučuje s praktickým využitím. Ten sa postará o funkčnosť a rozloženie na jednotlivé “bloky” a o prehľad.

Moderné stojany na víno z dreva (zdroj: reborn-w)

Luxusné stojany na víno dokážu oživiť priestor pri fádnej stene alebo nezaujímavý kút v miestnosti. Vynikajú zaujímavým a nevšedným dizajnom. Môžu byť napríklad potiahnuté umelou kožou alebo majú špeciálne povrchové spracovanie. Úzke priestory v kuchyni nie sú problémom. Trh ponúka aj varianty, ktoré umiestnite takmer všade.

Moderné stojany na víno (zdroj: reborn-w)

Drevený či kovový stojan na víno?

Elegantné držiaky by mali tvoriť základnú výbavu každej vinotéky, či už tej domácej alebo v reštauráciách. Na výbere materiálu záleží. Drevené stojany na víno si už mnohé roky držia prvenstvo v oblasti kvality. Nejde len o samotné stojany, ale tiež o regály na víno, ktoré vďaka svojej pevnej a kvalitnej konštrukcii z masívu dokážu uskladniť aj niekoľko desiatok fliaš vína.

 

Zaujímavé riešenia stojanov na víno (zdroj: reborn-w)

Stojan na víno z dreva môže byť svojím dizajnom prispôsobený aj rôznym štýlom. Ak máte zariadenú kuchyňu či obývačku vo vidieckom štýle, bez problémov k nej zladíte aj stojan. Vintage, provensálsky či rustikálny štýl drevených regálov na víno bude harmonizovať so zvyškom zariadenia interiéru.

 

Vintage, rustikálny štýl stojanov (zdroj: reborn-w)

Kovový stojan na víno taktiež vyniká pevnou konštrukciou, navyše pôsobí moderným vzhľadom. Väčšinou však ide o dizajnové kúsky, ktoré sú úložným priestorom iba pre zopár fliaš, často aj pre jeden či dva kusy. V podstate sú aj vhodným darčekom k narodeninovému či meninovému sviatku.

Nerezový a hliníkový stojan na víno nájdete taktiež v jeho nástennom variante. Nemusí ísť len o ozdobné stojany z oblasti umeleckého kováčstva. Kovové sa taktiež vyrábajú v rôznych štýloch. Moderný aj industriálny sa hodí do domácností zariadených v minimalistickom duchu a čistých líniách.

Kovové stojany na víno (zdroj: reborn-w)

Nástenný stojan na víno je praktický, no to aj stojace regály na víno

Ak sa bavíme o praktickosti, tú spĺňajú rovnako nástenné stojany aj regály na víno. Rozdiel je v tom, aký počet fliaš chceme do stojanov umiestniť. Ak ide o malý počet (do desať kusov), verzia stojana na stenu bude prijateľnejšia. V opačnom prípade, a teda v počte niekoľkých desiatok vínnych fliaš, sa oplatí investovať do regálov na víno.

Dizajnové stojany na víno (zdroj: pinterest.com)

Vlastnú domácu vinotéku si teda môžete vytvoriť v závesnom aj stojacom variante. Nielen tieto stojany na víno sú vhodným riešením na uskladnenie hroznového moku. Samozrejme, špeciálne chladničky na víno sú samostatnou kategóriou. O slovo sa však hlásia aj stojany a regály, ktoré sú súčasťou kuchynských liniek. Na mieru vám ich vyrobí každý zručný stolár.

Stojany na víno ako súčasť kuchynskej linky (zdroj: pinterest.com)

Stohovateľné stojany na víno taktiež stoja za zmienku. V podstate ide o princíp zvyšovania počtu úložných priestorov pre fľaše. Stojany zväčšujete do ľubovoľných rozmerov podľa množstva fliaš. Dá sa povedať, že akoby nadstavujete poschodia regálov na víno. Niektoré typy sa dajú nielen navýšiť, ale aj rozšíriť.

Stojany na víno môžu byť aj dizajnové

Stojany či regály slúžiace ako úložný priestor pre vínové fľaše ocenia nielen milovníci vína, ale tiež milovníci dizajnu. Dopriať si môžu totiž naozaj zaujímavé kúsky, ktoré dodajú interiéru šmrnc. Vyrábajú sa v rôznych tvaroch, veľkostiach, materiáloch a nájdete ich v závesnom aj stojacom variante.

Stojany na víno v modernom dizajne (zdroj: reborn-w)

Zaujímavý dizajn dokážete vytvoriť aj “bez použitia stojana na víno”. Ak máte v pláne zriadiť si malú domácu vinotéku, porozmýšľať môžete aj nad jej umiestnením priamo do steny. Tá vám dovolí vyhrať sa s priestorom, ktorý v podstate nezaberie miesto, pričom ho poskytne dostatok aj pre niekoľko fliaš vína. Fantázii sa medze nekladú…

Regály na víno môžu byť aj súčasťou steny (zdroj: pinterest.com)

 

 

Neváhajte a uchmatnite si nejaký dizajnový variant tohto špeciálneho kúsku nábytku do Vašsj domácnosti, už sa len rozhodnúť aký :)...

Komentáre (0)

Žiadne komentáre

Pridať komentár

Pre pridanie komentáru musíte byť prihlásený.

Naposledy zobrazené

Žiadne produkty
Porovnať 0